Group A | |||
Date | Match | Venue | Kick Off |
June 12 | Portugal vs Greece | Dragao | 17.00.00 |
June 12 | Spain vs Russia | Faro-Loule | 19.45.00 |
June 16 | Greece vs Spain | Bessa | 17.00.00 |
June 16 | Russia vs Portugal | Luz | 19.45.00 |
June 20 | Spain vs Portugal | Alvalade | 19.45.00 |
June 20 | Russia vs Greece | Faro-Loule | 19.45.00 |
Group B | |||
Date | Match | Venue | Kick Off |
June 13 | Switzerland vs Croatia | Leiria | 17.00.00 |
June 13 | France vs England | Luz | 19.45.00 |
June 17 | England vs Switzerland | Coimbra | 17.00.00 |
June 17 | Croatia vs France | Leiria | 19.45.00 |
June 21 | Croatia vs England | Luz | 19.45.00 |
June 21 | Switzerland vs France | Coimbra | 19.45.00 |
Group C | |||
Date | Match | Venue | Kick Off |
June 14 | Denmark vs Italy | Guimaraes | 17.00.00 |
June 14 | Sweden vs Bulgaria | Alvalade | 19.45.00 |
June 18 | Bulgaria vs Denmark | Braga | 17.00.00 |
June 18 | Italy vs Sweden | Dragao | 19.45.00 |
June 22 | Italy vs Bulgaria | Guimaraes | 19.45.00 |
June 22 | Denmark vs Sweden | Bessa | 19.45.00 |
Group D | |||
Date | Match | Venue | Kick Off |
June 15 | Czech Republic vs Latvia | Aveiro | 17.00.00 |
June 15 | Germany vs Holland | Dragao | 19.45.00 |
June 19 | Latvia vs Germany | Bessa | 17.00.00 |
June 19 | Holland vs Czech Republic | Aveiro | 19.45.00 |
June 23 | Holland vs Latvia | Braga | 19.45.00 |
June 23 | Germany vs Czech Republic | Alvalade | 19.45.00 |
Quarter-Finals | ||||
# | Date | Match | Venue | Kick Off |
1 | June 24 | 1st Group A vs 2nd Group B | Luz | 19.45.00 |
2 | June 25 | 1st Group B vs 2nd Group A | Alvalade | 19.45.00 |
3 | June 26 | 1st Group C vs 2nd Group D | Faro-Loule | 19.45.00 |
4 | June 27 | 1st Group D vs 2nd Group C | Dragao | 19.45.00 |
Semi-Finals | ||||
# | Date | Match | Venue | Kick Off |
5 | June 30 | Winners of 1 vs Winners of 3 | Alvalade | 19.45.00 |
6 | July 1 | Winners of 2 vs Winners of 4 | Dragao | 19.45.00 |
Final | ||||
# | Date | Match | Venue | Kick Off |
July 4 | Winners of 5 vs Winners of 6 | Luz | 19.45.00 | |
Daily Schedule | |||
June 12 | Portugal vs Greece | Dragao | 17.00.00 |
June 12 | Spain vs Russia | Faro-Loule | 19.45.00 |
June 13 | Switzerland vs Croatia | Leiria | 17.00.00 |
June 13 | France vs England | Luz | 19.45.00 |
June 14 | Denmark vs Italy | Guimaraes | 17.00.00 |
June 14 | Sweden vs Bulgaria | Alvalade | 19.45.00 |
June 15 | Czech Republic vs Latvia | Aveiro | 17.00.00 |
June 15 | Germany vs Holland | Dragao | 19.45.00 |
June 16 | Greece vs Spain | Bessa | 17.00.00 |
June 16 | Russia vs Portugal | Luz | 19.45.00 |
June 17 | England vs Switzerland | Coimbra | 17.00.00 |
June 17 | Croatia vs France | Leiria | 19.45.00 |
June 18 | Bulgaria vs Denmark | Braga | 17.00.00 |
June 18 | Italy vs Sweden | Dragao | 19.45.00 |
June 19 | Latvia vs Germany | Bessa | 17.00.00 |
June 19 | Holland vs Czech Republic | Aveiro | 19.45.00 |
June 20 | Spain vs Portugal | Alvalade | 19.45.00 |
June 20 | Russia vs Greece | Faro-Loule | 19.45.00 |
June 21 | Croatia vs England | Luz | 19.45.00 |
June 21 | Switzerland vs France | Coimbra | 19.45.00 |
June 22 | Italy vs Bulgaria | Guimaraes | 19.45.00 |
June 22 | Denmark vs Sweden | Bessa | 19.45.00 |
June 23 | Holland vs Latvia | Braga | 19.45.00 |
June 23 | Germany vs Czech Republic | Alvalade | 19.45.00 |
June 24 | 1st Group A vs 2nd Group B | Luz | 19.45.00 |
June 25 | 1st Group B vs 2nd Group A | Alvalade | 19.45.00 |
June 26 | 1st Group C vs 2nd Group D | Faro-Loule | 19.45.00 |
June 27 | 1st Group D vs 2nd Group C | Dragao | 19.45.00 |
June 30 | Winners of 1 vs Winners of 3 | Alvalade | 19.45.00 |
July 1 | Winners of 2 vs Winners of 4 | Dragao | 19.45.00 |
July 4 | Winners of 5 vs Winners of 6 | Luz | 19.45.00 |